Razem=Łatwiej

Zabawa Andrzejkowa 2018

 

 

 

Dzień Kobiet

Aerobik

1% podatku dla Stowarzyszenia

Jak co roku, ponownie zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie do wszystkich osób pragnących wspierać działalność naszego stowarzyszenia i przekazanie kwoty 1% podatku na kolejne nasze działania.

Zarząd Stowarzyszenia zawarł porozumienie z Fundacją Pracowniczą Pro-Eko z Łazisk Górnych, która zgodziła się pośredniczyć w przekazywaniu zadeklarowanych przez Państwa środków dla naszego Stowarzyszenia.

Aby przekazać kwotę nie przekraczającą 1% kwoty podatku dochodowego za rok 2017 na deklaracji PIT 37 należy:

  • w część J "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)" w pkt. 137 należy wpisać nr KRS Fundacji Pracowniczej PRO-EKO tj. 0000064561,
  •  w pkt. 138 "Wnioskowana kwota" należy wpisać odpowiednią kwotę, jaką chcemy przekazać na rzecz stowarzyszenia (do 1% kwoty z poz. 126 deklaracji PIT zaokrąglając do pełnych dziesiątek groszy w dół)
  • w części K "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE" w pkt. 139 "Cel szczegółowy 1%" należy wpisać hasło: RAZEM = ŁATWIEJ.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

Zarząd Stowarzyszenia Razem = Łatwiej

Przykład wypełnienia PIT

Półkolonie 2017

Dzień 1

Po raz piąty Stowarzyszenie RAZEM=ŁATWIEJ zorganizowało dla naszych dzieci wakacyjne zajęcia „Nudy nie lubimy i wakacje w Zgoniu zawsze się bawimy”. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Orzesze w ramach zadania publicznego „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”. Gdy organizowaliśmy je po raz pierwszy wzięło w nich udział około 30 dzieci. Z roku na rok zainteresowanie organizowanym wypoczynkiem jest coraz większe, dlatego też w tym roku zajęcia podzielono na dwie grupy po 30 dzieci dla dwóch przedziałów wiekowych: kl I-III oraz IV-VI, dla każdej grupy po 3 dni.

Zajęcia rozpoczęły się 26 czerwca, w poniedziałek. Dzieci młodsze zdobywały górę Błatnia. Mali turyści mieli do przejścia ponad 10 kilometrów górskiego szlaku. Cieszy fakt, że wszystkie dzieci dały radę, a pogoda tego dnia wyjątkowo nam dopisała. Na górze czekał na nas grill z kiełbaskami. Do Zgonia wróciliśmy około godziny 16:00, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni :).

Dzień 2

Nasz drugi wakacyjny dzień był dniem gier i zabaw. Jako że w tym roku mamy zajęcia dla dwóch grup wiekowych, łatwiej było przygotować atrakcyjny program. Dzieci były bardzo zadowolone a czas minął wyjątkowo szybko. Zapraszamy do galerii zdjęć, które oddają atmosferę panującą w czasie zajęć.

 

Dzień 3

Środa była dniem kinomana. Wyruszyliśmy dwoma autokarami do kina w Katowicach przy ul. Gliwickiej. W tym dniu dla dzieci starszych rozpoczynał się trzydniowy wypoczynek, a dzieci młodsze kończyły wakacyjną przygodę. Uczestnicy mieli do wyboru 3 seanse: starsi udali się na „Piratów z Karaibów”, młodsi wybrali się na seanse „Smerfy” i „Auta”. Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci były bardzo zadowolone z obejrzanych filmów. Jak zwykle opiekę dzieciom zapewnili nauczyciele i pracownicy szkoły w Zgoniu, którym serdecznie dziękujemy :)

 

Dzień 4

Czwartek był dniem sportowo-myśliwskim. Tego dnia dzieci udały się na strzelnicę myśliwską, na tzw. Chleburad. Miały tam zorganizowane zajęcia sportowe. Niestety, z powodu bardzo silnego wiatru nie można było rozpalić ogniska, tak jak planowano i imprezę przeniesiono na posesję jednego z opiekunów grupy, gdzie przygotowano grilla.

Kolejny już rok poczęstunek w dniu myśliwskim ufundowali myśliwi z Koła Łowieckiego „Hubertus”. Serdecznie im dziękujemy za życzliwość i pomoc :)

Dzień 5

Nasz piąty dzień wakacyjnej przygody upłynął na górskiej wędrówce. Udaliśmy się na Górę Szyndzielnia. Wszystkie dzieci dały radę przejść zaplanowaną trasę, a do przejścia było 12 kilometrów. Cały tydzień podczas tegorocznych półkolonii dopisywała piękna pogoda. Każdego roku nasz wakacyjny tydzień planujemy tak, by dzieci wędrowały po górach i polubiły ten sposób aktywnego wypoczynku. W tym roku w zajęciach uczestniczyło 60 dzieci ze Zgonia w wieku od 7 do 13 lat.

Wakacyjny wypoczynek w takiej formie udaje się zorganizować dzięki dofinansowaniu przez Stowarzyszenie a także dotacji do zadania publicznego do organizowanego wypoczynku z Urzędu Miasta Orzesze na zadanie publiczne pod tytułem „Nudy nie lubimy, w wakacje w Zgoniu zawsze się bawimy”. Jak co roku opiekę dzieciom zapewniali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 w Orzeszu-Zgoniu: Joanna Kret, Agata Smołuch, Anna Pisula, Ewa Skabek i Aleksandra Wiechuła. Kierownikiem wakacyjnego tygodnia był znany już wszystkim dzieciom Tomasz Dybczyński.

Ponadto w organizację zajęć włączyli się członkowie Stowarzyszenia: Grażyna Bortlik, Małgorzata Szromek, Alina Mzyk i Róża Kępka. Relacje i zdjęcia tygodniowych zajęć przygotowała Joanna Kret a fotoreportaże na stronie internetowej Stowarzyszenia umieszczał Grzegorz Nycz.

Bardzo dziękujemy również wszystkim naszym sponsorom za słodkie niespodzianki dla naszych podopiecznych. DO ZOBACZENIA ZA ROK. :)