Razem=Łatwiej

TYDZIEŃ WAKACYJNY 2015

Jak co roku nasze Stowarzyszenie zorganizowało dla naszych dzieci tydzień wakacyjny. Projekt dofinansowany był przez Stowarzyszenie RAZEM=ŁATWIEJ oraz Miasto Orzesze w ramach realizacji zadania publicznego Przeciwdziałanie Uzależnieniom i Patologiom Społecznym pod tytułem ?Nudy nie lubimy i kolejne wakacje dobrze się bawimy?. Poniżej przedstawiamy przebieg zajęć.

 

29 CZERWCA: DZIEŃ ZE SZTUKĄ

W dniu 29 czerwca 2015 r. odbyły się pierwsze zajęcia wakacyjnego tygodnia dla dzieci szkolnych. Warsztaty teatralne poprowadził Pan Jan Chmiel - Wiceprezes Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego ?Teatr Grodzki?.

GALERIA ZDJĘĆ

30 CZERWCA: DZIEŃ KINOMANA

W kolejnym dniu wakacyjnego tygodnia dla dzieci szkolnych zorganizowany został wyjazd do kina. W katowickim Cinema City dzieciaki miały do wyboru 2 filmy: ?Minionki? oraz ?Kraina jutra?.

GALERIA ZDJĘĆ

1 LIPCA: WYCIECZKA DO PARKU MINIATUR W INWAŁDZIE

Pierwszego dnia lipca, dzieci miały możliwość wzięcia udziału w wycieczce do Inwałdu, gdzie znajduje się ciekawy Park Miniatur. Po zwiedzeniu świata w miniaturze, wszyscy chętni bawili się w lunaparku.

Dzięki wspaniałej pogodzie wyjazd był bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci długo będą wspominać ten wyjazd.

GALERIA ZDJĘĆ

2 LIPCA: DZIEŃ MYŚLIWSKI

Czwartek, 2 lipca, był dniem myśliwskim. Już trzeci rok z rzędu Koło Łowieckie Hubertus zorganizowało dla nas spotkanie na strzelnicy. Jak co roku koło ufundowało i przygotowało dla uczestników wakacyjnego wypoczynku grilla. Na ręce prezesa Grzegorza Miciaka kierujemy serdeczne podziękowania do wszystkich członków koła Hubertus za życzliwość i pomoc w organizacji wypoczynku dla dzieci szkolnych ze Zgonia, których w tym roku mamy 40.

Rankiem dzieci wyruszyły na strzelnicę, gdzie oczekiwała na nich Pani Daria Mueller, na co dzień nauczyciel szkoły w Zgoniu, pasjonat przyrody, wraz z synem Jakubem. Pani Daria przygotowała dla dzieci pokaz trofeów myśliwskich oraz pogadankę o przyrodzie. Po spotkaniu czekały na dzieci przygotowane przez myśliwych kiełbaski.

GALERIA ZDJĘĆ

 

3 LIPCA: WYCIECZKA W GÓRY

Nasz ostatni dzień, to wyprawa w góry. Tego dnia dzieci weszły na Błatnią. Na górze czekał na nie grill. Zmęczone, lecz szczęśliwe dzieciaki ze smakiem zjadły przygotowany dla nich posiłek. Napoje, które dzieci dzisiaj otrzymały, ufundowała firma ADO z Żor.

GALERIA ZDJĘĆ

 

I tak zakończyła się nasza tygodniowa wakacyjna przygoda.

Przygotowanie zajęć w tej formie nie było by możliwe, gdyby nie bezinteresowna praca wielu ludzi, których w tym miejscu wymienimy imiennie:
- kierownik naszego wypoczynku: Tomasz Dybczyński - nauczyciel wychowania fizycznego w Brennej Leśnicy,
- opiekunowie: Joanna Bortlik, Daria Mueller, Anna Paszek, Ewa Skabek, Małgorzata Baron, Agata Smołuch, Anna Pisula, Aleksandra Wiechuła - nauczyciele wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 9,
- zdjęcia: Małgorzata Szromek,
- projekt zajęć opracowały i przygotowały: Grażyna Bortlik i Małgorzata Szromek.

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy mają pomysły i chcą włączyć się w nasze działania.

Dziękujemy tegorocznym sponsorom oraz wszystkim wolontariuszom!