Razem=Łatwiej

Spotkanie opłatkowe

            19 grudnia w Zgoniu upłynął w atmosferze spotkań opłatkowych. Jako pierwsze w sobotni poranek przy wigilijnym stole zasiadły i podzieliły się opłatkiem dzieci i opiekunowie scholi.     
O godzinie 10,00 została odprawiona msza święta w intencji seniorów z grupy wiekowej 65+. Następnie odbyło się już tradycyjne spotkanie wigilijne, przygotowane wspólnie przez Stowarzyszenie Razem = Łatwiej, Parafię św. Antoniego i Szkołę Podstawową nr 9 w Orzeszu - Zgoniu, w którym wzięło udział ponad 70 seniorów. Gości przywitali i złożyli  życzenia świąteczne kolejno: radna Grażyna Bortlik, Dyrektor Szkoły Jolanta Trybus, Prezes Stowarzyszenia Razem = Łatwiej Alina Mzyk, Sołtys Piotr Oleś, Burmistrz Miasta Mirosław Blaski i Przewodniczący Rady Miasta Jan Mach. Po powitaniu ksiądz proboszcz Krzysztof Jasek rozpoczął spotkanie, przy akompaniamencie organisty, wspólnie zaśpiewaną kolędą Cicha noc. Dla gości wystąpiła także z krótkim programem schola. Spotkanie przy stole zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie Razem = Łatwiej i księdza proboszcza Krzysztofa Jaska. Podobnie jak w ubiegłym roku wszystko przygotowali wolontariusze.
Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogły uczestniczyć w spotkaniu zostały odwiedzone przez  wolontariuszy z wigilijnym poczęstunkiem.        
            O godzinie 16,00 spotkali się przy wigilijnym stole wolontariusze, sponsorzy, Rada Sołecka i zarząd Stowarzyszenia Razem = Łatwiej. Organizatorzy podziękowali zebranym za całoroczną pracę oraz działania na rzecz naszej małej ojczyzny.

Zdjęcia: Izabela Więcławska

 

GALERIA ZDJĘĆ