Razem=Łatwiej

WAKACJE 2016

To już kolejny rok, gdy Stowarzyszenie RAZEM=ŁATWIEJ organizuje dla dzieci ze Zgonia tygodniowe zajęcia w formie półkolonii. Gdy organizowaliśmy je po raz pierwszy, w zajęciach uczestniczyło 23 dzieci. W kolejnych latach było nas ponad 40. Bardzo nasz cieszy fakt, że w tym roku zainteresowanie zajęciami było jeszcze większe. Rodzice zapisali 52 dzieci!
Każdego roku staramy się, by zajęcia były atrakcyjne, a jest to możliwe dzięki wielu czynnikom. Stowarzyszenie uzyskało na zajęcia dofinansowanie w kwocie 2 000 zł z Urzędu Miasta Orzesze na zadanie publiczne pod tytułem ?Nudy nie lubimy i w wakacje dobrze się bawimy?. Stowarzyszenie także dofinansowuje ze swoich środków wakacyjny wypoczynek dzieci. Tradycyjnie naszym kierownikiem wypoczynku jest Pan Tomek Dybczyński. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, wszyscy opiekunowie to wolontariusze, nauczyciele szkoły w Zgoniu, tj. Joanna Bortlik, Anna Pisula, Karina Stawowska i Anna Piksa. Bardzo dziękujemy! :)
Cały projekt jest przygotowany i realizowany przez wolontariuszy.

27 CZERWCA

W poniedziałek, 27 czerwca, zajęcia odbywały się od godziny 9:00 do 12:00. Tego dnia miały one charakter warsztatów teatralnych, które poprowadził Pan Jerzy Dziedzic - aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Dla większości dzieci były to pierwsze zajęcia prowadzone w takiej formie. Po zajęciach przewidziano poczęstunek. W drugiej części uczestnicy mogli zrobić sobie bajkowe makijaże, które wykonywał Pan Jerzy Dziedzic.
W tym dniu na zajęcia zgłosiło się 50 dzieci.

28 CZERWCA

We wtorek, 28 czerwca, zajęcia rozpoczęły się o godzinie 8:00. W tym dniu dla dzieci zaplanowano wyjazd w góry - udaliśmy się wspólnie na górę Żar. Wszystkie dzieci dały radę dotrzeć na szczyt. Zejście z góry też nie było takie łatwe, jak się na początku wydawało. Po zejściu do Międzybrodzia udaliśmy się na obiad. Zmęczone, lecz zadowolone dzieci, powróciły do Zgonia w godzinach popołudniowych.
Już jutro, tj. 29 czerwca zapraszamy na dzień sportowy. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 9:00, zaś zakończenie planowane jest na godz. 12:00.

29 CZERWCA
Trzeci dzień naszych spotkań był dniem sportowym. Dla dzieci przygotowano ?Dziecięcą Olimpiadę? w formie konkursów i gier sprawnościowych dla wszystkich uczestników. Rozegrano także turniej ?piłkarzyków? oraz turniej tenisa stołowego. W każdej kategorii wyłoniono dwuosobowe drużyny zwycięzców, którzy otrzymali upominki. Najwięcej radości jednak dzieciom sprawił konkurs rzutów balonikami z wodą. Wygrała drużyna, której balonik się nie rozbił. Zapraszamy do galerii zdjęć, by poznać zwycięzców poszczególnych kategorii.
W tym dniu, oprócz kiełbasy z grilla, na dzieci czekały słodkie niespodzianki: lody i słodycze. Dziękujemy naszym dzisiejszym sponsorom oraz osobom, które przygotowały dla nas grilla.

30 CZERWCA
W kolejny wakacyjny dzień udaliśmy się do Cinema City w Katowicach. Dzieci miały do wyboru - w zależności od wieku i upodobań - jeden z trzech seansów.
Starsze dzieci wybrały film pt. ?Dzień niepodległości: Odrodzenie? a młodsze udały się na ?Alicję po drugiej stronie lustra? lub ?Gdzie jest Dory??.
Jutro przed nami ostatni dzień wakacyjnej przygody. O godzinie 8:00 wyruszamy na Górę Grabową.

1 LIPCA
Nasz piąty dzień wakacyjnej przygody upłynął na górskiej wędrówce. Udaliśmy się na Górę Grabową. Wszyscy uczestnicy dali radę przejść zaplanowana trasę. Nasze wycieczki górskie zawsze planujemy tak, by dzieci chętnie wędrowały po górach i polubiły ten sposób aktywnego wypoczynku. Trasy są dostosowane do przekroju wiekowego dzieci - w zajęciach uczestniczyło 48 dzieci ze Zgonia w wieku od 7 do 13 lat. Bardzo nas cieszy, że z roku na rok w zajęciach uczestniczy coraz więcej osób.
Wakacyjny wypoczynek w takiej formie udaje się zorganizować dzięki dofinansowaniu przez Stowarzyszenie, a także dotacji do zadania publicznego do organizowanego wypoczynku w kwocie 2000 zł z Urzędu Miasta Orzesze na zadanie publiczne pod tytułem ?Nudy nie lubimy, w wakacje dobrze się bawimy?.
Nie byłoby jednak to wszystko możliwe, gdyby nie praca wolontariuszy. Projekt opracowała i czuwała nad jego realizacją Grażyna Bortlik. Jak co roku opiekę dzieciom zapewniali wolontariusze - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 w Orzeszu-Zgoniu: Joanna Bortlik, Anna Piksa, Anna Pisula, Karina Stawowska i Ewa Skabek. Kierownikiem wakacyjnego tygodnia był Tomasz Dybczyński.
Ponadto w organizację zajęć włączyli się członkowie Stowarzyszenia: Grażyna Bortlik, Małgorzata Szromek, Alina Mzyk i Róża Kępka. Relacje i zdjęcia z tygodniowych zajęć przygotowała Joanna Bortlik, a fotoreportaże umieszczał na stronie Stowarzyszenia Grzegorz Nycz.
Bardzo dziękujemy również wszystkim naszym sponsorom za słodkie niespodzianki dla naszych podopiecznych.
DO ZOBACZENIA ZA ROK 
J: