Razem=Łatwiej

Spotkanie opłatkowe 2016

Piękną tradycją naszej Parafii stały się spotkania wigilijne, przygotowywane przez stowarzyszenie Razem=Łatwiej, parafię św. Antoniego, Szkołę Podstawową nr 9 w Orzeszu - Zgoniu i Radę Sołecką ze Zgonia.

O godzinie 10:00 została odprawiona przez księdza proboszcza Krzysztofa Jaska msza święta w intencji seniorów z grupy wiekowej 65+. Bardzo nas cieszy, iż co roku coraz więcej osób zasiada do wspólnego wigilijnego spotkania.

W tym roku podzieliło się opłatkiem przy wspólnym stole ponad 80 seniorów. Gości przywitali i złożyli życzenia świąteczne kolejno: dyrektor szkoły Jolanta Trybus, prezes stowarzyszenia Razem=Łatwiej Alina Mzyk, sołtys Piotr Oleś, burmistrz miasta Mirosław Blaski, przewodniczący rady miasta Jan Mach i radna Grażyna Bortlik.

Po powitaniu ksiądz proboszcz Krzysztof Jasek rozpoczął spotkanie, przy akompaniamencie organisty zaśpiewano kolędą "Cicha noc". Ksiądz Proboszcz złożył zebranym gościom życzenia świąteczne a także przekazał życzenia od księdza Seniora Stanisława Knopa i Józefa Wojciecha - którzy nie mogli być obecni na spotkaniu z powodu choroby.

Spotkanie przy stole zostało sfinansowane przez stowarzyszenie Razem=Łatwiej i księdza proboszcza Krzysztofa Jaska, a przygotowane podobnie jak w ubiegłym roku, przez wolontariuszy - z całego serca bardzo dziękujemy.

W imieniu Seniorów  bardzo ciepłe słowa podziękowania  dla organizatorów skierowała pani Anna Nycz – która reprezentuje także swoją grupę wiekową w Radzie Sołeckiej Zgonia.

Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogły uczestniczyć w spotkaniu zostały odwiedzone przez wolontariuszy z wigilijnym poczęstunkiem.

 

GALERIA ZDJĘĆ